Jednou na sever, dvakrát na jih

Závody

P4160925

Uplynulý víkend Svěráci závodili na vícero frontách. Sobota se unášela na jižní vlně, kdy Vojta s Valerií duněli jižákem, novej Vojta kapal ještě jižněji při Runtour v Českých Budějovicích. V neděli pak trojice Terka, Mirek a Marek vyrazili na terénní oblíbenou čtyřku do Ďáblického háje.

Z jižáku raportovali oba účastníci:

V sobotu kolem poledne se SK Svěrák, odštěpný závod Jižní město, zúčastnil závodu v domovských kulisách centrálního parku na Opatově. Ženy, které reprezentovala Valerie, běžely dvě kola o úhrné délce 4600 m, muži zastoupení původním Vojtou pak kola tři (6900 m). Závod, který pořádala Atletika Jižní město, byl dosti strohý, počasí nevlídné.

Valerii se velmi zadařilo a dokázala v kategorii mladých žen zvítězit. Poprvé se tak mohla ohřát na bedně, což si velmi užívala. Vyhrála krásný diplom a 4 balení instantního kafe. A také různé křupky, které se narozdíl od té pseudokávy v naší domácnosti rozhodně neztratily. V přímém souboji porazila i naši oblíbenou soupeřku, které dobromyslně přezdíváme hekající bába. Tato nezlomná matadorka však tentokrát běžela hodně distingvovaně. Vojtěch doběhl čtvrtý, na bednu to nebylo, ale s tempem byl celkem spoko.
Výsledky:
Valerie – 19:44 (@4:17), 3./23 celkově, 1./6 v kategorii
Vojtěch – 26:51 (@3:53) , 6./18 celkově, 4./13 v kategorii
Z Budějic se k nám donesly jen stížnosti na nekvalitní životosprávu, na druhou stranu novej Vojta dokončil na pěkném 40. místě v čase 40:53.
Ze severu reportoval Mirek:
V neděli se trio Svěráků vydalo okoštovat kobyliskou klasiku Jarní běh Ďáblickým hájem. Jediná svěračka na trati, Terka, se přes tradiční předzávodní pesimismus popasovala s tratí velmi dobře. U mužů bylo zajímavé srovnání s rokem 2013. Proti němu se Mára o 2 minuty zlepšil, zatímco Miras o 1 zatuhl a výsledkem bylo, že Mára doběhl ze Svěráků nejlépe. Empiricky jsme tedy ověřili, že poctivý trénink je pro výkon lepší, než válení na gauči se sádrou na jedné ruce a s uzeninkami v druhé :-) Skvělý závod a výborné podmínky, za rok jdeme znovu.