Tradiční kutnohorská rubářina

Závody

Dačického 12 vyniká stabilně teplým letním počasím a hezkou atmosférou, a tak nechybí ve svěráckém závodním kalendáři. Letos se k tomu přidalo i obstojné kutnohorské pivo ze zdejšího znovuotevřeného pivovaru.

Bohužel se na trať tentokrát postavili jen já a Vojta, naše klubová závodní elita se toho času cpala hranolkami na návštěvě u Bodiho, případně rajzovala po dovolenkách. Nebudu lhát, že jsme z toho byli smutní, jelikož někteří naši atleti mají teďka lepší formu než my, což by na kopcovité dvanáctikilometrové trati asi vyniklo. Za to jsme letos reprezentovali fialové dresy nejen jako jednotlivci, ale i jako dvojice manželská. Trať závodu se letos činila opravdových 12 km čili byla opět lehce pozměněna pořadateli. Oba jsme neměli extra ambice, chtělo se nám ten závod mít za sebou s dobrým pocitem. V 10:30 jsme se spolu s 300 běžci postavili zády k sv. Barboře a běželi první kilák prudce z kopce. Dále následovalo 5 km skoro furt do kopce. Ty jsem běžela v klidu, za jednou závodnicí, přičáplá jako klíště. Vojta se také šetřil, aby to mohl pořádně rozbalit v druhé půlce. Moc jsem neměla tušení, kolik žen je přede mnou, ale dobrý pocit byl, když jsem začala předbíhat ostatní. Zbytek závodu jsem si užila stejně jako první půlku, a ani poslední stoupání zpátky k sv. Barboře mi nepřišlo tak zdrcující jako loni. Byla jsem ráda, když mi v cíli zafandil Vojta a i následná kombinace piva, melouna a kuřecího špízu mi přišla k chuti. Jak Vojta, tak i já jsme běželi lepším tempem než před rokem, kdy byla trať o 700 m kratší.

To, že se v kategorii jednotlivců nevejdeme na bednu, jsme tak trochu tušili, ale dosti jsme čekali na výsledky manželských párů. To jsme ale ještě nevěděli, že jich běželo rovných třináct. Tuto kategorii ovládl pár z Jablonce, dvakrát starší než my. Bylo to ale jen tzv. o pérko, v součtu byli sotva o 15 minut rychlejší. Nezbývá doufat, že se příštího ročníku nezúčastní. I přesto tuto “těsnou” porážku jsme pokračovali na chalupu s veselou náladou a v autě jsme si i pozpěvovali veselé popěvky z rádia Vysočina.